UX-дизайнер: кто такой, что делает и как им стать

UX-дизайнер: кто такой, что делает и как им стать

Ця робота лягає на дизайнерів користувальницького інтерфейсу (UI-дизайнер). Вони вирішують, як візуально буде виглядати додаток. Саме вони повинні вибирати колірні схеми і форми кнопок – ширину ліній і шрифти, які використовуються для тексту. Якщо узагальнити, то дизайнери користувальницького інтерфейсу створюють зовнішній вигляд інтерфейсу програми. Він або вона допоможе визначитися з тим, що вивчати та як розвиватися.

ui ux дизайнер це

Зручні та гарні портфоліо роблять на сайтах типу біханс або дрібббл, а оформляють все в Notion — так портфоліо буде легше переглядати. Можна запаритись і зробити власний сайт безплатно в конструкторі. А якщо є зайві $10 на домен і $15 на гарний темплейт — вийде як у досвідченого дизайнера. Плюс навчишся працювати з конструкторами, це потім знадобиться в роботі. UX розшифровується як user experience, тобто користувальницький досвід.

UX-дизайнер: кто такой, что делает и как им стать

Рекрутери та ліди також регулярно шукають нових людей там. Тому грамотно оформлене портфоліо може стати ключовим https://deveducation.com/uk/courses/ux-ui-designer/ аргументом під час пошуку роботи. Для пошуку роботи UI/UX-дизайнер обов’язково потрібно портфоліо.

ui ux дизайнер це

Йому потрібно продумати продукт так, щоб всі компоненти були як логічні, так і інтуїтивно зрозумілі. В такому випадку дизайнер займається і UI, і UX дизайном. Колористика (теорія кольору)— пошук кольорового рішення, одне з головних питань, які стоять перед митцем.

Функціональні обов’язки та завдання UX-фахівця

Більшість користувачів відмовилися купувати нову Windows, віддавши перевагу «сімці». Це яскравий приклад того, що одне рішення UX-дизайнера, засноване на невірному досвіді користувача, може призвести до великих фінансових втрат. Багато веб-дизайнерів помилково вважають, що UX дизайн використовується під час розробки сайту або створення програми та їх подальшої роботи.

  • Єдине, що назавжди залишиться актуальним, — це здатність швидко навчатися.
  • Дизайн допомагає визначити, як продукт працюватиме, до моменту його створення, виявити можливі проблеми та незручності для користувача.
  • Після заняття їм надсилають домашнє завдання й додаткові матеріали.
  • UX-райтер — створює тексти, які ти використовуєш у дизайні.
  • Жінки можуть подати заявку й отримати стипендію 500 $ від партнерів школи.
  • Ці маніпуляції є основою, яка дозволяє розпочати проєктування максимально зрозумілого та чуйного інтерфейсу веб-сайту.

Основне завдання зображень полягає у спрощенні розуміння та прискоренні сприйняття інтерфейсу. Зазвичай використовуються готові іконки, але іноді їх потрібно перефарбовувати або редагувати. «Мій старший син займається бізнесом та автогонками. Він намагався мені пояснити що саме робить», — розповідав в свіжому інтерв’ю Дмитру Гордону бізнесмен та меценат Гарік Корогодський. Dev.ua вирішили допомогти Гаріку, а за одно і нам самим зрозуміти якими розробками займається його син Данило. Гарний приклад реалізації плаваючого курсору — Destiny.

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ПРОФЕСІЇ UX/UI-ДИЗАЙНЕР

UI-фахівець повинен володіти тонкощами графічного дизайну та основами програмування, знати психологію кольору, мати гарний художній смак та почуття стилю. Малює вайрфрейм, що є статистичним начерком певного екрана який визначає розміри та розташування UI-елементів. UX-дизайнер не промальовує деталі, тому візуальна частина обмежена ч/б забарвленням та простими фігурами. Тут мається на увазі створення певного алгоритму взаємодії з програмою/сайтом для розв’язання будь-якої задачі.

Для того, щоб все вийшло, необхідно грамотно об’єднати елементи інтерфейсу, дотримуватися єдиного стилю взаємодії елементів. Матеріали курсу залишаються в особистому кабінеті назавжди. Після захисту фінального проєкту студентові видають один з двох документів — сертифікат або диплом про закінчення курсу. Тип документа залежить від залучення й оцінки за домашки. Якщо студент набрав 160+ балів, йому видають диплом.

Местоположение и тип занятости

Коли знаєш, як виглядає HTML, легше давати правки та говорити з розробником спільною мовою. Якщо ти інтуїтивно розумієш, як користуватися додатком, і миттєво знаходиш потрібне на сайті, на якому ти вперше, — дякуй UI/UX-дизайнеру. Це він дбає про те, щоб не було фіолетового тексту на яскраво-червоному фоні, а кожна кнопка кудись вела. Європейські країни можуть конкурувати з Америкою в плані заробітної плати дизайнерів інтерфейсів користувача. Так, у Швейцарії фахівець у цій галузі заробляє на місяць $8 660, у Великій Британії – $6 600, в Ірландії – $5 660, у Німеччині – $5 400. Найнижчі зарплати – у Румунії, Хорватії, Угорщині, Чехії, Польщі, Греції та Словаччині – від $1 600 на місяць.

ui ux дизайнер це

Зрозуміло, що рівень доходу даного фахівця залежить від досвіду роботи, рівня професіоналізму, місця роботи і кола обов’язків. У всіх описаних випадках дослідження допомагають дизайнерам при фінальному прийнятті рішень. Однак інформація, яку шукають UI- і UX-дизайнери, сильно відрізняється. Професійному дизайнеру потрібно сконцентруватися на своїх софт-скілах — на цьому етапі вони стають найважливішими.

Зарплата

Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Анімація — дизайнер або сам створює анімацію, або ставить ТЗ моушн-дизайнеру чи фронт-розробнику (не в кожному проєкті є анімація, тому цей етап не завжди обов’язковий). Створення дизайну — створюється дизайн основних розділів, додаткових сторінок, модальних вікон та всіх-всіх інших компонентів. В різних компаніях різні підходи до дослідження юзера, але без рисерчу — ніяк. Бо продукт робиться для користувача, а не для себе.

Тому дуже важливо бути готовим до цього та мати відповідний досвід та навички. Перш за все, UI-дизайнери повинні переконатися, що обрана ними візуальна мова відповідає класу додатку. Якщо ваша команда розробляє додаток для подорожей, важливо вивчити, які інші додатки для подорожей розроблялися в минулому. З рішень, які інші команди робили раніше, можна витягти хороший урок для того, щоб приступити до дизайну свого застосування.